środa, 8 lutego 2012

Piękne, wyraziste spojrzenie ujmuje nam lat...

Efekty zabiegu metoda 1:1

Niestety, nasze rzęsy wraz z wiekiem stają się coraz słabsze i tracą kolor.
Podobnie jak włosy na głowie, nasze brwi i rzęsy zmieniają się wraz z latami, jakie nam przybywają. Stopniowo zanika aktywność naszych mieszków włosowych więc mamy rzęs coraz mniej, stają się one krótsze, cieńsze.
Jeśli  nie jesteśmy zadowolone z wyglądu naszych rzęs, możemy się zdecydować na tzw. trwałe przedłużanie i zagęszczanie rzęs.
Zabieg upiększający przedłużania rzęs polega na doklejaniu rzęs sztucznych do naszych naturalnych w różnych metodach zależności, jaki efekt ostatecznie chcemy uzyskać. Czy tylko przedłużenie czy także zagęszczenie – dobierane są długości doklejanych włosków.
Specjalny klej spaja dokładnie nasze włoski ze sztucznymi i ma bardzo dobrą tolerancję, nawet u osób, które noszą szkła kontaktowe (około 7 procent osób może reagować na ten zabieg alergicznie)
Najczęściej stosuje się rzęsy wykonane ze sztucznego jedwabiu, gdyż naturalny jest dużo cięższy. Ten syntetyczny lepiej się układa, jest bardziej miękki i - co ważne - nie uczula.
Rzęsy żyją przeciętnie 90 dni. Po tym czasie wypadają i dokładnie w tym samym miejscu rodzi się nowy włosek.
Ponieważ podczas zabiegu przedłużania i zagęszczania rzęs kosmetyczka nie jest w stanie określić, w której fazie wzrostu jest rzęsa (ich długość nie jest tu bowiem żadnym wyznacznikiem), może się okazać, że wypadnie nam ona dużo wcześniej. I tak zazwyczaj jest. Już po około 2-3 tygodniach, nawet przy odpowiedniej pielęgnacji, część rzęs zaczyna wypadać, co jest naturalnym procesem. Aby zachować dobry wygląd, należy wtedy ponownie wybrać się do kosmetyczki, by dopełnić brakujące włoski lub usunąć te, które zostały.
Decydując się na zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs, trzeba pamiętać o kilku sprawach:
1 - rzęsy nie mogą przez 24 godziny od wykonania zabiegu mieć kontaktu z wodą, a przez 72 godziny nie powinnyśmy się kąpać w chlorowanej wodzie lub korzystać z sauny. Klej przez ten czas jeszcze „pracuje”.
2 - możemy pomalować rzęsy mascarą, ale tylko taką, która nie jest wodoodporna i nie zawiera składnika o nazwie PEG (polietylen glikolu), który wpływa niekorzystnie na klej do rzęs.
3 - mleczka do demakijażu oka nie mogą zawierać w składzie substancji oleistych
4 - nie można używać zalotki, bo można złamać włoski, do pielęgnacji i ładnego podkręcenia rzęs używa się specjalnej, zaokrąglonej szczoteczki.
Przeciwwskazania do przedłużania i zagęszczania rzęs to: choroby alergiczne oczu, jaskra, zaćma, tiki nerwowe (objawiające się np. wyrywaniem rzęs). Na czas zabiegu trzeba ściągnąć soczewki kontaktowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz